Poniedziałek, 17 grudzień 2018                                 www.uroda.2Q.pl
 

   Menu główne
:: Strona główna

:: Makijaż
:: Włosy
:: Pielęgnacja
:: Paznokcie
:: Słowniczek
:: Ciekawostki
:: Forum

:: Kontakt
:: Reklama

   Reklama

Portal ślubny, ślub, wesele
Portal dla kobiet
Sennik

  

WŁOSY - STYLING

Pielęgnacja     Farbowanie     Styling


Włos piękny, błyszczący to włos zdrowy. Perfekcyjne cięcie pozwala nam ukłądać włosy na różne sposoby a i tak zawsze wyglądają idealnie. Niestety, nie wszystkie z nas mogą cieszyć się dobrą kondycją włosa. Dlatego zanim zaczniemy ja modelować musimy zrobić szybką kurację pozwalającą na odzyskanie włosom siły i witalnoci.

 1. Włosy tłuste.
  Regularne korzystanie z płukanek ziołowych skutecznie ogranicza wydzielanie się sebum. Możemy korzystać z tataru, trzmielu, czy brzozy. Do codziennego mycia polecamy szampony z dodatkiem mięty, łopianu i pokrzywy. Wysokoka temperatura przyspiesza wydzielanie sięłoju, dlatego włosy należy płukać chłodniejszą wodą. Przetłuszczającym się włosom nie służy stylizacja na gorąco, np. lokówką, ponieważ przesusza pasma, a pobudza do pracy gruczoły łojowe.
 2. Włosy matowe.
  Naturalnego blasku brakuje włosom zniszczonym zabiegami fryzjerskimi, np. wielokrotną zmianą koloru oraz narażonym na wpływy zanieczyszczonego rodowiska. Utraconą urodę może przywrócić im: zimna woda (warto płukać nią włosy po umyciu głowy szamponem), sok z cytryny (dodawany do wody, którą spłukujemy włosy) oraz kosmetyki regenerujące, przeznaczone do zniszczonej czupryny. Blasku włosom ujmuje twarda woda, która najczęciej płynie w kranie.Pamiętajmy także o dokładnym spłukiwaniu szamponu - jego resztki pozostawione we włosach sprawiają, że stają się one matowe. Fryzurze nie służy suszarka. Gorące powetrze sprawia wrażenie matowych włosów.
 3. Włosy cienkie.
  trzeba o nie dbać ze szczególną delikatnocią. Stosujemy szampony delikatne. By dodać włosom sprężystoci i chronić przed uszkodzeniami, stosujemy lekkie odżywki nie wymagające spłukiwania.
 4. Włosy rozdwajające się.
  Skrócenie włosów jest radykalnym, ale skutecznym sposobem, ponieważ najczęciej rozdwajaja się włosy długie. Są jednak i inne sposoby. W dobrej formie utrzymuje końcówki systematyczne natłuszczanie ich olejkiem rycynowym (można wykorzystać gotowe preparaty). Na krótki czas, np. przyjęcie, rozdwojone końcówki sklei preparat do włosów z silikonem.
źródło www.bizz.pl/serwis_uroda/


Styling włosów - trwała

Krok I
Nawinięcie włosów na wałki
Zabezpieczenie końcówek kawałkami papieru
Zwilżenie płynem ondulacyjnym

Krok II
Spłukanie płynu ondulacyjnego wodą

krok III
Neutralizacja resztek płynu do trwałej
Nałożenie na włosy odżywki

źródło www.wizaż.pl


Styling włosów - preparaty
W tej chwili na rynku jest cała gama preparatów do stylizacji włosów. Podstawowymi z nich są pianki, lakiery, żele. Każdy z nich ma inną "moc". Nie zapominajmy o odżywkach i odpowiednio dobranych szamponach.  
   Reklama

Copyright © 2Q.pl 2004 r. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Linki sponsorowane: Iwona Młyńska Dentafem