Wtorek, 22 styczeń 2019                                 www.uroda.2Q.pl
 

   Menu główne
:: Strona główna

:: Makijaż
:: Włosy
:: Pielęgnacja
:: Paznokcie
:: Słowniczek
:: Ciekawostki
:: Forum

:: Kontakt
:: Reklama

   Reklama

Portal ślubny, ślub, wesele
Portal dla kobiet
Sennik

  

PAZNOKCIE

Wiele osób podczas pierwszego kontaktu zwraca szczególna uwagę na dłonie. Zadbane ręce to połowa sukccesu. Musimy pamiętać jeszcze o zadbanych paznokciach.

Napoczątek należy zadbać o wyposażenie naszego zestawu do maniciur`u. Znajdują się w nim:
 • Cążki i nożyczki - Fachowców zalecają używanie cążek do paznokci u nóg, a nożyczek do paznokci u rąk, jeli nie chcemy ich piłować.
 • Pilnik - najlepsze są ostre pilniki pokryte pyłem diamentowym, szafirowym lub kwarcowym; pozwalają one uniknąć długiego piłowania, które sprzyja rozdzielaniu się paznokcia. Do paznokci wrażliwych używaj pilnika piaskowego, mineralnego lub ze sztucznego tworzywa, najlepiej półokrągłego ze specjalną "strefą buforową", którym możesz piłować w obydwu kierunkach bez obawy, że odprynie ci kawałek paznokcia. Można również stosować papierowe pilniki.
 • Pałeczki do usuwania skórek - najlepiej z drzewa pomarańczowego. Przed użyciem należy je owinąć watką, aby nie przebarwić płytki paznokcia i uniknąć skaleczenia.
 • Profesjonalnym narzędziem do odpychania skórek są szpatułki do manikiuru osadzone na gumowej stopce, dostępne w sklepach drogeryjnych
 • Zmywacz bezacetonowy z odżywczym olejkiem lub witaminami; zapobiega on łamliwoci i wysychaniu płytek.
 • Miseczka z wodą mydlaną, do której możesz dolać kilka kropel soku z cytryny i oliwy. Kąpiel w takiej wodzie (lub w podgrzanej oliwce) przygotuje twoje skórki do zsunięcia z płytki paznokcia.
 • Preparat do zmiękczania skórek - możesz go używać po kąpieli paznokci w wodzie mydlanej lub zamiast niej. Preparaty tego typu zawierają wodotlenek sodu lub wapnia, który przy dłuższym działaniu może uszkodzić skórę, dlatego nie trzymaj ich na paznokciach dłużej, niż wskazuje etykieta.
 • Szczoteczka do mycia paznokci. Nigdy nie czyć paznokci ostrymi narzędziami, np. pilnikiem, gdyż możesz zdrapać ich spodnią częć.
 • Przyrząd do polerowania - specjalne pilniki lub poduszeczki irchowe albo zamszowe sprawią, że twoje paznokcie będą błyszczeć, nawet jeli nie pokryjesz ich lakierem. Ponadto polerując płytki paznokciowe, pobudzasz krążenie krwi, dzięki czemu twoje paznokcie szybciej rosną.
Jak to zrobić? Czyli krok po kroku...
 1. Zmyj stary lakier bezacetonowym zmywaczem do paznokci. Usuwając lakier nasączoną watką, nie trzyj płytki paznokcia, bo zabarwisz skórę. Najlepiej przesuwać watkę od nasady paznokcia aż do jego czubka. Jeli za pierwszym pociągnięciem nie zmyjesz całego lakieru, zmień watkę i powtórz tę czynnoć.
 2. Pilnikiem nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Jeli masz bardzo miękkie paznokcie, opiłuj je, zanim zmyjesz z nich stary lakier. Paznokcie należy piłować długimi pociągnięciami najpierw z jednego, potem z drugiego boku, zawsze w jedną stronę - z góry lub w dół, nigdy tam i z powrotem. Na koniec delikatnie opiłuj krawędź całego paznokcia. Ostateczny kształt paznokci dostosuj do kształtu i wielkoci dłoni oraz samych paznokci. Jeli masz krótkie palce, a paznokcie szerokie i małe, nie nadawaj im kształtu kwadratu, gdyż skróci to optycznie zarówno palce, jak i paznokcie. Najbardziej uniwersalny jest kształt migdała. Łamliwe paznokcie najlepiej jest przez jaki czas opiłowywać tylko w linii prostej – dzięki temu szybciej dojdą one do dobrej formy.
 3. Zanurz czubki palców na 2-5 minut w wodzie mydlanej lub w podgrzanej oliwce. Dokładnie umyj paznokcie. Możesz użyć do tego celu miękkiej szczoteczki. Dobrze osusz dłonie i paznokcie. Ewentualnie możesz użyć preparatu do zmiękczania skórek.
 4. Delikatnie poodsuwaj skórki za pomocą specjalnej szpatułki lub patyczka z drzewa pomarańczowego owiniętego wacikiem. Możesz w tym celu użyć też patyczka higienicznego.
 5. Opłucz dłonie w zimnej wodzie, aby zmyć resztki skórek i ewentualnie preparatu do ich zmiękczania. Delikatnie osusz dłonie. Wycinanie skórek to ostatecznoć - zawsze zachodzi ryzyko uszkodzenia paznokcia.
 6. Po usunięciu skórek dobrze jest wmasować w nasadę paznokci kroplę olejku, który natłuci i nawilży płytkę paznokciową.
 7. Wygładź paznokcie miękką stroną pilnika lub poduszeczką do polerowania. Poleruj paznokcie zawsze w jedną stronę - z góry lub w dół. Nie należy jednak wygładzać paznokci podczas każdego manikiuru, gdyż często polerowane paznokcie szybko staną się cienkie i słabe.

źródło www.tylkodlaciebie.pl  
   Reklama

Copyright © 2Q.pl 2004 r. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Linki sponsorowane: Iwona Młyńska Dentafem